Цього разу в епіцентрі опинилася пісчана коса між Чорним морем та Дністровським лиманом, де розташований курорт Затока. Місцеву владу звинувачують у незаконному продажі землі і, як наслідок, погіршенні місцевої екології. Сьогодні у Затоці зібрались керівники силових відомств, представники природоохоронних організацій щоб припинити несанкціоноване розбазарювання землі на побережжі.

Мати затишну дачу в Затоці,незважаючи що це за сто кілометрів від обласного центру мріє кожен одесит. Тут вжепримостились дачі народних депутатів та їхніх помічників. Дихають свіжим повітрям і високопосадовці різних рівнів, місцеві міліцейські керівники. По кишені виявились земельні ділянки і для працівників державтоінспекції, суддів та прокурорів.Останній скандал тут виник саме через надання землі прямо на піщаному пляжі кооперативу міністерства внутрішніх справ на чолі з колишнім міністром Білоконем. Глава одеської облдержадміністрації згадав і колишнього заступника прокурора області , який нині є прокурором природоохоронним. Саме йому доручили розібратися зі скаргами екологів, щодо суперечних ділянок. Закінчилося розслідування тим, що поруч з»явилися дачі, володарями яких стали дружина та тесть згаданного прокурора.

Представники місцевої влади запевняють, що землю надавали кооперативам. А хто почав будувати дачі на пляжах і хто винен у такій безгосподарності вони навіть не уявляють. Нині сотка землі в Затоці коштує 25 тисяч долларів. Майже всі ділянки забудовані, а в обласний бюджет від одеських справді золотих пісків потрапило тільки 2 мільйони гривень. Розбиратися куди поділися прибутки впродовж наступного місця буде спеціальна комісія. А поки що місцевій владі заборонено проводити будь-які операції з землею. Про результати фінансової перевірки та подальшу долю славетного курорту оголосять наприкінці січня.