Прокуратура Кіровоградської області виграла дві справи про визнання незаконним та скасування окремих пунктів рішення Кіровоградської міської ради №405 від 28.12.07 року.

Про це йдеться в повідомленні прес-служби прокуратури області, текст якого має «Кіровоград.proUA.com».

Як зазначено в інформації, постановою Вищого адміністративного суду України задоволено касаційну скаргу першого заступника прокурора Кіровоградської області Миколи Сидоренка. Визнано протиправним та скасовано п. 8.94 вказаного рішення щодо погодження приватному підприємству «Промбудсервіс» місця розташування та надання згоди на розроблення проекту землеустрою про відведення земельної ділянки під забудову адміністративно-торгівельного комплексу.

Також за результатами повторного розгляду справи рішенням господарського суду Кіровоградської області позовні вимоги прокурора міста Кіровограда задоволено, визнано незаконним та скасовано п.8.214 рішення Кіровоградської міської ради №405 про погодження місця розташування та надання згоди на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки в оренду приватному підприємству «Економ-Стройторг-Кіровоград».

В інформації також зазначено, що 10 із 94 оспорюваних прокурорами пунктів згаданого рішення, що стосувалися виділення земельних ділянок, віднесених до категорії земель природно-заповідного фонду та прийнятих з порушенням порядку зміни цільового призначення земель, втратили чинність у зв’язку з їх скасуванням рішенням міської ради, а тому за вказаними фактами прокурорами з суду відкликано 10 позовів. У 13 справах провадження судом закрито, оскільки на думку суду, справи не підлягають розгляду в порядку адміністративного судочинства, на вказані ухвали внесені апеляційні скарги, половину з яких задоволено та направлено на новий судовий розгляд. У 70 справах ухвалено постанови про відмову у задоволенні позовів, які у подальшому оскаржені до вищих судових інстанцій.

Як повідомлялося раніше, органами прокуратури області за наслідками перевірки законності надання міською радою земельних ділянок до господарського суду Кіровоградської області в інтересах держави направлено 94 адміністративних позови про скасування незаконних пунктів рішення Кіровоградської міської ради №405 від 28.12.07 «Про розгляд звернень юридичних та фізичних осіб з питань регулювання земельних відносин».

Підставами пред’явлення позовів стало те, що оспорюваним рішенням міської ради погоджено місця розташування та надано згоду на розробку проектів відведення земельних ділянок (а окремі з них затверджено), щодо яких всупереч ст.151 Земельного Кодексу України, Порядку вибору земельних ділянок для розміщення об`єктів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 31.03.04 №427, відсутні акти їх вибору. При цьому не дотримано процедуру попереднього погодження відповідними органами державного контролю. Також порушено процедуру прийняття рішення, встановлену Регламентом міської ради, Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні».

Нагадаємо, відповідно до рішення Кіровоградської міської ради від 28.12.2007 № 405 «Про розгляд звернень юридичних та фізичних осіб з питань регулювання земельних відносин» під забудову були передані зелені зони міста та 2 об’єкти природно-заповідного фонду. Внаслідок цього майже 800 фізичних та юридичних осіб отримали дозволи на розроблення проектів землеустрою. Цим самим рішенням міськрада затвердила проекти землеустрою, а також надала в оренду та у власність понад 500 гектарів земельних ділянок, з яких майже 250 га – зелені насадження та паркова зона міста Кіровоград.