Нещодавно фермери зі всієї України зібрались на Перший всеукраїнський фермерський форум. Причиною зібрання є стурбованість тим, що лунають різні думки щодо ринку землі та тим, що думка фермерів у цьому не враховується.

Про це повідомив на своїй сторінці у Фейсбук голова комітету «Асоціації фермерів і приватних землевласників України» Іван Слободяник.

Між тим у фермерів є своє бачення запуску ринку землі і обігу землі або його недопущення доки не буде наведено лад.

«Поки не буде гарантованого права на власність та невідворотність покарання – ні про який цивілізований ринок землі ми не можемо говорити», – пише Слободяник.

Запровадження ринку землі повинно відбуватися в українському національному інтересі, тому ринок землі має бути виключно для громадян України, переконані фермери.

Серед інших вимог – передача громадам державних земель, надання фермерам можливості викупити землі постійного користування у розстрочку по нормативній оцінці,  забезпечення механізму пріоритетного права викупу орендованої землі – в т.ч. паїв. Також ключовим кроком до ринку землі має бути наявність доступних фінансів для фермерів.

«Фермери України звертаються до нової влади з вимогою зустрітися з ними, щоб без фермерської спільноти ЖОДНИХ рішень про запуск обігу землі не було прийнято! Якщо позиція фермерів не буде врахована, вони приїдуть до Києва, вже не просити, а вимагати врахування їх думки!» – попереджає Слободяник.