Державним бюджетом України на виконання функціональних повноважень Держземагентству передбачено на 2011 рік асигнування на суму 13,4 млн гривень.

– Кошти будуть спрямовані за двома бюджетними програмами, – розповіла директор Департаменту фінансового забезпечення Ольга Байгер. – За бюджетною програмою „Проведення земельної реформи” передбачено 12 млн гривень. У тому числі на проведення нормативної грошової оцінки земель – 5,1 млн гривень. Із них асигнування в сумі 86,5 тис. грн спрямовуватимуться на погашення кредиторської заборгованості за виконані роботи відповідно до укладених договорів у 2010 році Чернігівській області. Крім того, 4,4 млн грн планується спрямувати на проведення нормативної грошової оцінки земель у Вінницькій, Запорізькій, Івано-Франківській, Полтавській та Чернігівській областях.

Спеціалісти підрахували: після проведення грошової оцінки земель населених пунктів надходження коштів від плати за землю додатково збільшуються, як правило, на 25-30 відсотків.

Також Ольга Байгер повідомила, що на виконання заходів за бюджетною програмою «Збереження, відтворення та забезпечення раціонального використання земельних ресурсів» Держбюджет передбачив асигнування в сумі 1,4 млн гривень. У тому числі на проведення вишукувальних робіт, розроблення проектної документації на землях державної власності та здійснення будівництва і реконструкції протиерозійних гідротехнічних споруд виділяється 980,4 тис. гривень. Ці кошти мають надійти на погашення простроченої кредиторської заборгованості за виконані роботи у 2008 році. Заборгованість виникла у зв’язку з недофінансуванням.

Крім того, понад 400 тис. грн. буде спрямовано на проведення вишукувальних робіт, розроблення проектної документації на землях державної власності та здійснення рекультивації порушених земель, повідомляє прес-служба Держземагентства.

LAND-UKRAINE.com