Голова Держкомзему Олег Кулініч видав наказ від 26 жовтня 2009 року №558 «Про деякі питання обігу бланків державних актів на право власності на земельну ділянку». Цим наказом чітко й однозначно визначено, що обіг державних бланків здійснюватиметься тільки в системі Держкомзему, а їх заповнення – регіональними філіями ДП «Центр державного земельного кадастру». Територіальним органам Держкомзему, директорам державних підприємств, що належать до сфери його управління, заборонено передавати комплекти бланків державних актів на право власності на земельну ділянку підрозділам земельних ресурсів органів місцевого самоврядування і місцевих органів виконавчої влади, іншим стороннім юридичним і фізичним особам.

Цим наказом також затверджено чіткий Розподіл бланків між територіальними органами Держкомзему, а також визначено, що вони можуть спрямовуватися лише на забезпечення робіт з безоплатних оформлення та видачі громадянам України державних актів на право власності на земельні ділянки та без окремого наказу Держкомзему не можуть передаватися Рескомземом АР Крим, головними управліннями Держкомзему в областях, містах Києві та Севастополі на територію іншого регіону.

Усі бланки актів, які будуть видані з порушенням вимог наказу, будуть вважатися недійсними, а щодо самих державних актів будуть ініціюватися питання про скасування їх реєстрації.