Якщо вірити Публічній кадастровій карті, тисячі гектарів земель у Чорнобильській зоні перебувають у приватній власності.

Відповідно до діючого законодавства України, земельні ділянки зон відчуження та безумовного відселення, що зазнали радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи,  належать до земель державної власності, які не можуть передаватись у приватну власність.

Більше того, існує ряд обмежень та заборон щодо використання таких земель. Зокрема, у зонах відчуження та безумовного відселення забороняється постійне проживання населення, здійснення діяльності з метою одержання товарної продукції, ведення сільськогосподарської, лісогосподарської, виробничої та іншої діяльності, а також будівництво без спеціального дозволу відповідного органу виконавчої влади.

Проте, якщо вірити відомостям, внесеним до земельного кадастру, на території міста Прип’ять та в його околицях десятки земельних ділянок площею від кількох соток до тисяч гектарів відведено у приватну власність.

Навіть водойма-охолоджувач Чорнобильської АЕС площею 2,4 тис га, за даними кадастрової карти, перебуває у приватній власності.

Цікавим є і цільове призначення усіх цих земельних ділянок – для будівництва та обслуговування будівель громадських та релігійних організацій.

Як же могло трапитись, що цілі масиви земель у Чорнобильській зоні опинились у приватній власності?

Очевидно, що має місце прикра технічна помилка – на карті некоректно відображені ділянки, надані у користування Державному підприємству Чорнобильська АЕС. І насправді тип власності – державна власність, а не приватна. І код цільового призначення має бути іншим, адже це землі енергетики.

Тож відповідним відповідальним особам варто виправити помилку, бо негарно якось виходить.