Розділивши тисячі гектарів міської землі, київська влада почала придивлятися до багатих земельних ресурсів столичного регіону,- повідомляє «Ділова столиця». У жовтні муніципалітет розіслав земельні претензії керівникам міст і районів області, фактично відновивши ініційований ще Олександром Омельченком процес узгодження меж мегаполісу. Першою жертвою став Вишгород, що недавно отримав від столичної мерії пропозицію відмовитися на користь Києва від більш ніж 150 га, які, на думку КМДА, опинилися у складі районного центру помилково. Проте область не поспішає розлучатися з своєю територією і у відповідь заявляє про намір відщипнути трохи землі у столиці. Обширні земельні угіддя столичного регіону, що не давали спокійно спати попередньому керівництву Києва, зацікавили і Леонід а Черновецького.
Вже до кінця нинішнього року місто планує заповнити катастрофічний дефіцит вільної землі за рахунок анексії територій області. Мерія почала переговори про передачу їй землі, що знаходиться у складі міст-супутників. Реакція місцевої влади на такий випад, була, м`яко кажучи, негативною. Депутати Вишгородської міської ради, на найближчій сесії планують відхилити отриману нещодавно із столиці заявку на передачу їй 182,7 га.

«Київ заявляє, що це його земля, і вимагає її передачі — це, мовляв, дозволить йому щонайшвидше погодити межі з областю. Але чому за рахунок Вишгороду?» — обурюється заступник місцевого градоначальника Дмитро Новицький. За його словами, КМДА збирається дістати самі ласі шматочки, оскільки велика частина землі, на яку вона поклала око, знаходиться в лісі. Одночасно із спробами отримати ліс Вишгороду, столичні власті мають намір прибрати до рук і острів Великий, територія якого необхідна їм для будівництва водозабору ВАТ «Київводоканал».

«Місто хоче 360 га, але для водозабору потрібно максимум 100 га, тому і це його побажання, швидше за все, буде знехтуване. На острові ми плануємо розвивати рекреаційну інфраструктуру», — відкинув домагання Дмитро Новицький.

Разом з Вишгородом пропозиції поділитися землею отримали й інші населені пункти. У Обухівському районі столичний мер доглянув землю по старообухівській трасі (від 7-го кілометра до греблі), в Борисполі — наділ площею декілька сотень гектарів в селі Гнідін (місцеві власті планують побудувати на цьому місці місто-супутник Золоча), а в Броварах почав переговори про «експропріацію» ділянок в Княжичах.

До домагань Черновецького співчутливо поставився Кабмін. Ще в березні цього року спеціальна робоча група уряду на чолі з віце-прем`єром Володимиром Рибаком, вивчаючи питання швидкого узгодження меж столиці і області, склала так званий «список розбіжностей», до якого увійшли 29 спірних ділянок практично по всьому периметру міста. З гідно з документом в процесі демаркації Києву має відійти 1884 га на території чотирьох прикордонних районів.