Понад півтора мільйони гривень «вторгували» Черкаси на аукціоні, на якому виставлялося на торги право оренди земельної ділянки площею 10 тис. кв. м по вулиці Різдвяній.

Про це заявила директорка департаменту архітектури, будівництва та землеустрою Черкаського міськвиконкому Марина Геращенко, передав кореспондент ГолосUA.

За словами М. Геращенко, торги стали абсолютним рекордом для Черкас за кількістю зроблених кроків – 1227 та ціною, яка впродовж аукціону зросла у 62 рази у порівнянні зі стартовою, що також є абсолютним рекордом як для Черкас, так і загалом для України.

«Цьогоріч у місті це – третій земельний аукціон. Ще стільки ж заплановано провести до кінця року. Виручені від аукціону кошти, а це – 1 мільйон 561 тисяч гривень, які переможець має сплатити у місячний термін з моменту підписання протоколу торгів, будуть розподілені між двома бюджетами: 90 % суми поповнить міську скарбницю (їх спрямують у бюджет розвитку), 10 % – перерахують до державного бюджету» – пояснила М. Геращенко.

Згідно з умовами продажу право оренди земельної ділянки надається на 49 років. Річна орендна плата становитиме 20 тисяч 41 гривня. Термін освоєння земельної ділянки – не більше трьох років.

М. Геращенко наголошує, що такого перебігу і результату аукціону не очікував ніхто. Те, що торги перетнуть мільйонну позначку годі було й сподіватись. Тому, коли торги, триваючи другу годину поспіль, сягнули півтора мільйонів гривень було вирішено оголосити перерву, аби комісія пересвідчилась у реальності ціни і серйозності намірів потенційних покупців. Адже існувала реальна небезпека зриву аукціону: коли б переможець, оговтавшись від такої захмарної ціни, врешті-решт відмовився підписувати угоду щодо отримання права оренди на земельну ділянку. І тоді б довелось торги по виставленому лоту проводити повторно.

З чотирьох зареєстрованих учасників торгів, половина «зійшла з дистанції», коли торги перетнули позначку у 200 тис. грн. Надалі цінова перепалка розгорталась між двома учасниками.

Згідно з умовами, орендар зобов’язаний використовувати цю ділянку за цільовим призначенням. А саме – розміщення на цій території об’єкту транспорту.

Торік міська влада Черкас запровадила аукціон на право оренди. Міська рада залишається власником землі, а підприємці на відкритому аукціоні «виторговують» право на оренду цієї земельної ділянки. Так, завдяки таким аукціонам у 2009 році до міського бюджету додатково надійшло понад 588 тисяч гривень.

LAND-UKRAINE.com