Сьогодні, 12 листопада, під парламентом учасники акції протесту «Ні розпродажу України» закликали депутатів не голосувати за «олігархічні» законопроєкти №2178 та №2178-10 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення». 

Як повідомляє організатор акції – ГС «Всеукраїнська Аграрна Рада» (ВАР), під стінами Верховної Ради аграрії, селяни, активісти зібрались з плакатами «Ні розпродажу української землі», «Президенте, не допустіть продажу землі олігархам», «Землю людям, а не олігархам!», «2178-10 знищить агросектор України».

«Вчора ми всі чули, що до народу України звернувся президент, зауважуючи, що українська земля повинна належати українцям і тільки фізичні особи українці мають право купувати землю. Або юридичні особи, власниками яких є виключно громадяни України. Також президент зазначив, що можливість купівлі української землі буде вирішена через референдум. Ми щиро вітаємо такий крок! Але з іншого боку ми маємо сьогодні в парламенті два законопроєкти. Один урядовий, інший – комітетський. І обидва вони мають одну страшну норму, яка є загрозою для національної безпеки України. Це норма про концентрацію землі в одних руках – до 210 тис. га землі. Такої норми немає в жодній країні світу», – зазначив голова ВАР Андрій Дикун.  

Учасники акції наголошують, що дана норма вигідна лише агрохолдингам та веде до олігархізації аграрного сектору економіки. Тому вимагають відкликати законопроєкти, якими в Україні відкривається ринок землі, розробити новий  законопроєкт та узгодити його із суспільством. 

Вчора, 11 листопада, аграрії масово вийшли на акцію протесту «Ні розпродажу України!» та одночасно перекрили дороги у 17 точках на головних автомагістралях у 13 областях країни.

Завтра, 13 листопада, аграрії обіцяють «похоронити» свиню під Верховною Радою.