Сьогодні архітектурно-містобудівна рада Києва подала на доопрацювання проект зведення житлових будинків з об’єктами соціальної та інженерної інфраструктури у 7 та 8 мікрорайонах Осокорки-Центральні Дарницького району.

Як повідомив начальник Головного управління містобудування, архітектури та дизайну міського середовища КМДА Василь Присяжнюк, першочерговим завданням при створенні проекту забудови мікрорайону є ефективне використання земельної ділянки, площа якої складає понад 33 га, і створення комфортного та якісного житла. «На цій ділянці можна збудувати на 25% більше житла, ніж запроектовано наразі. Потрібно врахувати і те, що 30% зведеного житла буде соціальним. Також варто попрацювати над архітектурним рішенням будинків, що нині надто однотипні. На наступній містобудівній раді виконавець також має представити окремий проект об’єктів соціального призначення», – розповів Присяжнюк.


Нові мікрорайони будуть розміщені вздовж проспекту Григоренка, який заплановано продовжити. Забудову формуватимуть по периметру території мікрорайонів, де в центральній частині створять пішохідний бульвар. Тут також розташують поліклініку, дитсадки, школи, магазини, кінотеатр, спортивно-оздоровчий комплекс, зони відпочинку, ресторани, кафе тощо. Передбачено, окрім того, багаторівневі підземні паркінги.


Будівництво житла відповідно до рішення Київради відбуватиметься за схемами змішаного фінансування. Зокрема, за рахунок довгострокового пільгового кредиту на будівництво житла для молодих сімей та одиноких молодих громадян, фонду соціального призначення за рахунок бюджетних коштів, а також за рахунок коштів інвесторів.