Верховна Рада України 12 листопада підтримала в першому читанні законопроект “Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо ліквідації корупційної схеми у сфері реєстрації інформації зі звітів про оцінку об’єктів нерухомості та прозорості реалізації майна” (№2047-д).
За відповідне рішення проголосували 378 депутатів (проти – 0, утрималися – 0, не голосували – 23). Крім того, депутати проголосували за скорочення терміну підготовки законопроекту до другого читання.
Основні положення законопроекту:
1) З 1 січня 2020 року запроваджується нова спрощена модель оцінки об’єктів нерухомості, що дозволить проводити автоматичну оцінку в максимально короткі строки та прискорить процедуру укладення правочинів з нерухомістю. Завдяки цій системі будь-яка особа зможе отримати довідку про автоматичну оцінку об’єкта нерухомого майна і на її підставі укласти угоду щодо об’єкта нерухомості. У разі незгоди з вартістю об’єкта нерухомого майна, визначеною модулем автоматично, особа має право звернутись до суб’єкта оціночної діяльності, оцінювача і провести оцінку в загальному порядку з реєстрацією звіту в Єдиній базі (як це є на сьогодні).
2) Нотаріуси отримають право безоплатного доступу до Єдиної бази для перевірки довідок та звітів про оцінку об’єктів нерухомості.
3) Інформація з Єдиної бази звітів про оцінку буде відкритою, передбачено автоматичне оприлюднення всієї інформації про об’єкт нерухомості та його вартість в режимі відкритого, прямого неавторизованого доступу з можливістю завантаження (крім відомостей, що становлять персональні дані замовника звіту та/або власника майна відповідно до Закону України “Про захист персональних даних”).
4) Звіти про оцінку зберігатимуться в Єдиній базі в електронній формі.
5) Державний бюджет України отримає додаткові надходження шляхом спрямування плати за формування довідок в розмірі 2,5 відсотка від прожиткового мінімуму для працездатної особи, встановленої на 1 січня календарного року, за одну операцію, а за реєстрацію звітів про оцінку та інформації з них до Єдиної бази звітів про оцінку – 10 відсотків (близько 300 грн. замість здирництва за це 1800 грн. на користь приватних електронних майданчиків, як це відбувається зараз).
Читайте також: Депутати “Голосу” у Раді потролили Яценка, через якого “слуги народу” проходили поліграф