У Верховній Раді зареєстровано законопроект 2047-1 за підписом групи депутатів від «Слуги народу», яким запропоновано аби електронні майданчики визначали вартість земельних ділянок у випадках продажу фізичними особами. Також законопроект закріплює схему майданчиків на ринку оцінки нерухомості.

Про це йдеться у блозі на сайті «Наші Гроші» колишньої держуповноваженої АМКУ Агії Загребельської, яка у 2018-2019 роках вела антимонопольне розслідування цієї схеми.

Законопроектом 2047-1 пропонується розширити сферу дії такої процедури на земельні ділянки, що продаються (обмінюються) фізичними особами. Для цього абз. 2 ч. 5 ст. 201 Земельного Кодексу пропонують викласти у такій редакції: «Визначення вартості земельних ділянок у випадках їх продажу (обміну) фізичними особами здійснюється авторизованими електронними майданчиками відповідно до вимог статті 172 Податкового кодексу України».

За оцінкою Загребельської, це означатиме, що «успішність земельної реформи в країні буде залежати, в тому числі, від того, наскільки якісно буде працювати «картель приватних компаній», на який держава немає впливу, не володіє інформацією про його діяльність, не висувала вимог щодо його власників та топ-менджменту, не має повноважень щодо регулювання та контролю стосовно нього, не передбачила окремої відповідальності за порушення».

Повний текст блогу Законопроект 2047-1: нові можливості для картеля “майданчиків”за посиланням.