На сайтах з оголошеннями раз у раз з’являються нові пропозиції з продажу земельних ділянок. Аналітики OLX в коментарі сайту “Сьогодні” розповіли, що на платформі за останні три місяці було опубліковано 33,5 тис. оголошень про продаж землі.

“3 з 4 оголошень припадають на землю для житлової та громадської забудови – 25,1 тис. пропозицій (75%). Території сільськогосподарського призначення на другому місці за популярністю – 7 тис. пропозицій (21%). Частка земель під промислові, транспортні потреби і оздоровчого призначення становить до 2%. Менше пропозицій продажу земель водного та лісового фондів”, – пояснили аналітики.

Також розподіл по регіонах показав, що найбільше земель продають в Київській області, де налічується 8550 пропозицій, це 25% всіх оголошень України і до того ж дорівнює сумарній кількості оголошень в Одеській (3650 оголошень), Львівській (2600 оголошень) і Дніпропетровській ( 2100 оголошень) областях.

“ТОП-5 закриває Харківська область, тут з травня по липень було 1900 пропозицій, тобто 6%. Найважче купити землі в Миколаївській, Сумській та Кіровоградській областях – там їх продають рідше”, – кажуть аналітики.

Середні ціни залежать від розмірів ділянок і їх цільових призначень. Так, лідером виявилися землі промислового та транспортного призначення, де середня ціна по оголошеннях становить 35 тис. доларів за ділянку. Майже вчетверо дешевше коштують території під житлову та громадську забудову та рекреаційного призначення – близько 9,5 тис. доларів.

Землі лісового, водного фондів та території оздоровчого призначення коштують в середньому по 6-6,5 тис. дол. Купівля земель резервного запасу і загального користування(?! – LU), а також площі для сільськогосподарської діяльності, обійдеться в 5 тис. дол. в середньому.

“Вартість відрізняється в регіонах. Наприклад, дорожче купувати в Одеській та Київській областях, тут ціни становлять 16 і 11 тис. доларів. відповідно. У Львівському та Чернівецькому регіонах землі дешевше, 9 тис. дол. в середньому. Укластися в 5 тис. дол. можна, якщо купувати ділянки в Запорізькій, Кіровоградській, Миколаївській та Чернігівській областях”, – зазначають в OLX.

А ось в Дніпропетровській, Закарпатській, Івано-Франківській, Херсонській та Харківській областях середні ціни на земельні ділянки становлять 8 тис. доларів.