Нині “агролоббі” активно воює з запуском ринку землі в Україні. І їм вже вдалося послабити позицію держави, адже в планах – ввести обмеження і закрити ринок для українських компаній з іноземними власниками.

Про це у своєму відеоблозі “Фінансова грамотність” розповів економіст Сергій Фурса, повідомляє 24tv.ua.

За його словами, таке рішення влади вигідне лише фермерам, тому що зменшить конкуренцію, а значить і ціну на землю.

Однак в цей момент забувають про пенсіонерів. Адже, згідно з підрахунками, це рішення здатне істотно знизити ціну вже при відкритті ринку і буде впливати на її подальшу динаміку.

Простіше кажучи, ціна майже не буде рости. Тільки на відкритті ринку, умовно через рік, це знизить ціну на 10%. Близько 200 доларів за гектар. Якщо ми вважаємо, що середній пай – це 4 гектари, то всі люди, які бажають продати землю, втратять 800 баксів або 20 тисяч гривень, – пояснив експерт.

Він наголосив: “Це пенсія за цілий рік. Це гроші, які з кишені бабусі переходять прямо в кишеню фермера, який виходить протестувати і перекриває дороги комбайнами за 250 тисяч доларів. І в кишеню Коломойського, який першим почав кричати про те, що не можна допускати іноземців, пам’ятаючи про прекрасний досвід приватизації 90-х, коли теж роздерибанили серед своїх”. “І це тільки початок. Тому що при допуску тих страшних іноземців, вартість землі в найближчі пару років могла б легко вирости до 5 тисяч доларів за гектар. А тепер не виросте. Це десятки тисяч гривень. І це сотні доларів додаткового доходу навіть у тому випадку, якщо бабуся просто здає свій пай. Аби не допустити його продати. Це гроші, які могли б бути витрачені на ліки або просто свіжий хліб, ковбасу і масло, але підуть на зарплати баскетболістів, які грають в команді Коломойського”, – додав Фурса.