З відкриттям ринку землі на ціну гектара впливатимуть декілька факторів. Про це розповів голова парламентського Комітету з питань аграрної та земельної політики Микола Сольський в інтерв’ю «Главкому».

Він повідомив, що одна з правок у законопроєкті стосується того, що мінімальна ціна не може бути меншою, ніж нормативно-грошова оцінка.

«На ціну будуть впливати деякі фактори, які від нас з вами не залежать. Наприклад, в одній країні, яка є одним з найбільших постачальників пшениці, ціна на землю корелюється з динамікою ціни пшениці. У нас так званий сірий ринок орієнтований на ціну нормативно-грошової оцінки, яка зараз складає біля 30 тис. грн», – сказав Сольський.

Крім того, зазначив він, ціна оренди та нормативно-грошова оцінка у нас зростають щорічно.

Нардеп прогнозує, що відкриття ринку спричинить деяке збільшення ціни. «Без ринку землі динаміка росту ціни була б десь 5–10 % на рік, з ринком – ще плюс 10%. За білий товар завжди хочуть платити більше, ніж за сірий. Тож динаміка буде однозначно рости, якщо не буде ніяких загострень в країні, бо зараз якісна українська земля недооцінена у порівнянні з іншими країнами», – сказав Сольський.

Він прогнозує, що на старті ціна буде близько $1500–1700 за гектар. «А далі її відрегулює ринок», – вважає депутат.