Ціна за гектар після скасування мораторію залежатиме від того, наскільки ліберальним буде ринок землі, тобто наскільки обмеженим буде коло тих, хто може скуповувати землю. Про це у своєму відеоблозі “Фінансова грамотність.  Продажа земли: каких изменений ждать украинцам” розповів економічний експерт Сергій Фурса, інформує 24 канал.

За його словами, досвід інших країн світу показує, що чим менше обмежень на ринку землі, тим вища вартість землі. “Досвід багатий, адже ринку землі зараз немає тільки в шести країнах світу. В Україні, звичайно. А також в Венесуелі, Кубі, Північній Кореї, Таджикистані і десь в Африці, здається, в Конго. Загалом, пристойна компанія”, – зазначив Фурса.

Так ось, накопичений в цивілізованому світі досвід говорить, що за інших рівних (умов – 24 канал), ключовою є наявність або відсутність обмежень на право власності на землю. Якщо, наприклад, купувати можуть лише фізичні особи по 100 гектарів в одні руки, то вартість землі буде мінімальна. А якщо купувати може хто завгодно, і фізичні і юридичні особи будь-якої юрисдикції, то ціна буде максимальною, – пояснив аналітик.

Він додав: для України це означає, що якщо ввести жорсткі обмеження, то земля буде так і коштувати, як зараз – приблизно тисячу доларів за гектар.

“А якщо зробити систему максимально ліберальною, то орієнтиром може стати Польща, де вартість складає приблизно 10 тисяч доларів за гектар”, – розповів експерт.