Лише незворотність покарання після правопорушення та, водночас, гідна заробітна плата здатні стимулювати державних службовців стати справжніми державниками, а не бізнесменами, впевнений керівник організації «Центр розвитку земельних відносин в Україні» Леонід Корейба.

«Однозначно позитивним є процес погодження документації із землеустрою екстериторіально. Але часто це доходить до абсурду, адже один і той же проект можуть і погодити, й ні. Експерти, які оцінюють проект, не мають чітких меж, часто керуються власною фантазією, настроєм, довільно трактують законодавство. Важливо систематизувати таку роботу та збільшити відповідальність за негативний висновок – у  разі, якщо він «абсурдний». Створити комісію, яка переглядала б такі висновки, поширювали за результатами розгляду серед усіх екстериторіальних експертів», – зазначив Корейба в інтерв’ю AgroPolit.com.

Він також зауважив, що окремим питанням у подоланні корупції в Держгеокадастрі є питання сертифікації інженерів землевпорядників та геодезистів. Для того, щоб зробити цей процес прозорим, такі іспити мають відбуватися під відеозапис, із залученням громадськості та ЗМІ.

Аналогічною є проблема експертизи. На думку Корейби, до експертизи варто поступово підключати саморегулівні організації, посилювати відповідальність за порушення, допущені в процесі здійснення експертизи.