Хмельницьке обласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України рекомендувало Головному управлінню Держгеокадастру у Хмельницькій області припинити антиконкурентні дії.

Про це повідомили у прес-службі відомства.

Як зазначається у повідомленні, чинним законодавством встановлено, що закупівля послуг з виконання робіт із землеустрою, оцінки земель у процесі підготовки лотів до продажу прав на земельні ділянки (оренди, емфітевзису) на електронних земельних торгах та визначення виконавця електронних земельних торгів організатором здійснюються в порядку, визначеному законом. Організатор забезпечує визначення виконавця на конкурсній основі з дотриманням принципів відкритості, прозорості та добросовісної конкуренції.

Відділення встановило, що Головне управління Держгеокадастру у Хмельницькій області з вересня 2018 року уклало сім договорів про підготовку лотів до продажу права оренди земельних ділянок сільськогосподарського призначення на земельних торгах 87 земельних ділянок. Усі договори щодо підготовки та проведення земельних торгів укладено з ДП «Вінницький науково-дослідний та проектний інститут землеустрою» без проведення конкурсу на визначення виконавця земельних торгів.

В межах Хмельницької області послуги з підготовки та проведення земельних торгів надає ряд інших суб’єктів, зокрема: земельно-аграрний центр «Карат», Товарна біржа «Подільська», приватне підприємство «Фірма Сомгіз». Тобто ринок надання послуг з підготовки та проведення земельних торгів у Хмельницькій області є висококонкурентним.

Визначення Головним управлінням виконавців земельних торгів без проведення конкурсу могло призвести до обмеження конкуренції на ринку надавачів таких послуг та до ущемлення конкуренції на інших ринках товарів і послуг, суб’єкти яких здійснюють господарську діяльність на території Хмельницької області.

Відділення надало Головному управлінню Держгеокадастру у Хмельницькій області обов’язкові до виконання рекомендації стосовно припинення дій, які містять ознаки порушення законодавства про захист економічної конкуренції, усунення причин виникнення цих порушень і умов, що їм сприяють.