Державні підприємства, що входять до сфери управління Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру, планують приватизувати. Також пропонується відмовитися від існування спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин, із передбаченням існування натомість центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері кадастрової діяльності та геопросторових даних.

Такі норми містить депутатський законопроект «Про внесення змін до Земельного кодексу України та інших законодавчих актів щодо удосконалення системи управління та дерегуляції у сфері земельних відносин» ((№ 2194 від 01.10.2019 р.).

Відповідно до прикінцевих положень документу, Кабінет Міністрів України має у місячний строк із дня опублікування закону вжити заходів щодо утворення центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері кадастрової діяльності та геопросторових даних; визначити міністерство, уповноважене здійснювати повноваження щодо формування державної політики у сфері земельних відносин; вжити заходів щодо приватизації державних підприємств, що входять до сфери управління центрального Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру, крім державного підприємства, що здійснює адміністрування Державного земельного кадастру.

На даний час Держгеокадастру підпорядковано 48 державних землевпорядних та топографо-геодезичних і картографічних підприємств.

Сучасна Державна служба України з питань геодезії, картографії та кадастру із її територіальними органами є п’ятим за величиною штату цивільним відомством країни, що представлений на рівні кожного району та/або міста. Утримання Держгеокадастру у 2017 році обійшлося платникам податків в Україні у 1,11 млрд. гривень (близько 41,7 млн. дол. США), а у 2018 році на ці ж цілі вже передбачається використати 1,90 млрд. гривень бюджетних коштів (близько 71,2 млн. дол. США), при чому лише на бюджетну програму із керівництва і управління – 1,44 млрд. гривень. Показовим свідченням невідповідності прийнятого у 2014 році найменування та фактичного змісту діяльності Держгеокадастру, є той факт, що питома вага видатків на, власне, загальнодержавні топографо-геодезичні та картографічні роботи складає мізерні 0,3 % кошторису служби, зазначається у пояснювальній записці до законопроекту.