Ціни на ділянки та котеджі поблизу “Мигово” і “Буковеля” захмарно високі

Уже за два тижні планують відкрити сезони у карпатських гірськолижних курортах. Саме в цей час найпопулярніші серед любителів екстриму села Мигове і Паляниця (Івано-Франківська обл., курорт “Буковель”) наповнюються людьми і буквально оживають. Для місцевих жителів здавання приміщень в оренду стало чи не основним заробітком. А ціни на котеджі та земельні ділянки тут і навіть у найближчих сусідніх селах подекуди вищі за столичні, пише Від і дО.

– Ще двадцять років тому села Паляниця, Яблуниця та Татарів жили звичним сільським життям, а земля тут коштувала копійки, як і всюди, – розповідає мешканець села Татарів (11 км від “Буковеля”) Валерій Коненко. – Потім землю почали скуповувати, будувати котеджі для туристів. Паляниця вже, скоріше, схожа на місто, аніж на село, а ті, хто тут мав ділянки, стали багатіями.

Нерухомість подорожчала не тільки у Паляниці, а й у наближених до “Буковеля” селах. Значно менший ажіотаж навколо землі та будинків гірськолижного курорту “Мигово”, тут ціни на нерухомість високі, але не настільки.

– Туристи охочіше орендують житло, аніж купують ділянки у Миговому. Хоча такі, що заробляють на цьому гроші і будують тут котеджі, – каже мигівчанин Олексій Палагнюк. – Хоча для буковинців “Мигово” і вигідніше і доступніше, ніж “Буковель”.

За словами ріелтера Вадима Коломійця, нерухомість у Миговому по кишені далеко не кожному. Ціни тут мало відрізняються від тих, що в Паляниці. Наприклад, сотка землі біля тамтешнього гірськолижного курорту коштує щонайменше 2 тисячі доларів. Правда, у Паляниці таких цін вже не знайдеш, тут за сотку правлять щонайменше 5 тис. Також дорогі котеджі, тому охочі придбати їх поблизу курортів, надають перевагу будинкам в сусідніх селах.

Назва населеного пункту

Вартість 1 кв. м у котеджі

Вартість однієї сотки землі

Мигове

Від 800 у. о

від 2 тис. у. о

Берегомет (поблизу Мигового)

Від 600 у. о

від 1,8 тис. у. о

Паляниця (г.-л. курорт “Буковель”)

Від 1800 у. о

від 3,5 тис. у. о

Татарів, Яблуниця (поблизу “Буковеля”)

Від 1500 у. о

Від 2,5 тис.  у. о

LAND-UKRAINE.com