У рамках візиту до Криму фахівці Світового банку з реалізації Проекту «Видача державних актів на право власності на землю та розвиток системи кадастру» відвідали землевпорядний факультет Кримського агротехнологічного університету. Одному з провідних вузів України, який готує фахівців за напрямом «геодезія, картографія та землеустрій», у рамках проекту було надано матеріально-технічну та навчально-методологічну допомогу, повідомляє прес-служба Держземагентства.

Завдяки закупівлі сучасного геодезичного обладнання, систем GPS, сполучних з далекомірами, встановленню програмного забезпечення якість підготовки студентів і кваліфікація викладачів значно підвищилися. Факультет випускає близько 170 землевпорядників на рік, 90 відсотків з яких працюють за спеціальністю.

У рамках візиту зарубіжних гостей наголошувалося, що із запуском системи земельного кадастру грамотні фахівці будуть ще більше затребувані. Уже зараз навчання роботі з системою проходять 80 працівників територіальних органів земельних ресурсів з усіх областей, 60 адміністраторів – спеціалістів Центру Державного земельного кадастру і 27 викладачів з 9 провідних профільних вузів.

У цілому для обслуговування кадастрово-реєстраційної системи необхідно розгорнути близько 700 регіональних офісів, а також провести навчання близько 2 тисяч фахівців. З квітня почнуть інструктувати працівників органів земельних ресурсів районного рівня.

– Навчання спеціалістів регіональних відділень вестиметься з нуля, а від їх роботи залежатиме достовірність інформації в системі, – зазначив директор Групи впровадження проекту Сергій Кубах.

Коментуючи кадрову проблему, Перший заступник Голови Держземагентства України Артем Кадомський зазначив, що у відомстві працюють висококласні фахівці. Однак низькі зарплати – 1 – 1,5 тисячі гривень призводять до того, що люди звільняються. Питання прийняття змін до бюджету щодо збільшення зарплати земельникам, за словами Артема Кадомського, порушувалося на високому державному рівні. Перед територіальними органами земельних ресурсів поставлено завдання, щоб плинність кадрів не перевищувала 15 відсотків.

– Земельні ресурси на сьогодні є важливим державним органом, і ми щодо оплати повинні мати спеціальний статус, – підкреслив Артем Кадомський. Він поінформував, що збільшення окладів має відбутися з другого півріччя 2012 року.

LAND-UKRAINE.com