У Генпрокуратурі України відреагували на звернення Волиньради щодо правомірності надання у власність громадянам земельних ділянок поблизу озера Світязь, законності дій посадових осіб Головного управління Держгеокадастру у Волинській області та з інших питань.

Про це повідомляють Волинські новини з посиланням на прес-службу Волинської облради.

“Генеральною прокуратурою України 23.08.2018 ініційовано апеляційний перегляд рішення господарського суду Волинської області, яким відмовлено у задоволенні позову Маневицької місцевої прокуратури в інтересах держави в особі Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру до Головного управління Держгеокадастру у Волинській області, ТОВ «Терлан-Ком» про визнання незаконними наказів та витребування земельних ділянок.

Крім того, законність при відчуженні та оформленні права власності громадян на земельні ділянки, які перебували у державній власності, про які згадується у зверненні, перевіряється у межах здійснення кримінальних проваджень № 42017030000000183, № 42018030000000076, № 12016030210000235, розслідування в яких триває. Хід досудового розслідування перебуває на контролі Генеральної прокуратури України.

Разом з тим Генеральною прокуратурою України до уповноважених органів – Міністерства екології та природних ресурсів України, Державного агентства лісових ресурсів України, Державного агентства водних ресурсів України та Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру надіслано листи з пропозицією повідомити про встановлені порушення вимог чинного законодавства при відведенні земельних ділянок, які перебували у державній власності.

Після отримання інформації від уповноважених органів, за наявності підстав, буде вирішено питання про вжиття інших заходів щодо захисту інтересів держави”, – повідомила облраду заступник Генерального прокурора Анжела Стрижевська.

Як раніше повідомляли Волинські новини, 13 червня обласна прокуратура до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесла кримінальне правопорушення №42018030220000047 за ознаками злочину, передбаченого ч.2 ст.364 КК України щодо службових осіб Головного управління Держгеокадастру у Волинській області, які всупереч вимогам законодавства, шляхом зловживання службовим становищем, за участю військовослужбовців Збройних Сил України, вчиняли дії та приймали відповідні рішення про надання у власність фізичним та юридичним особам земельних ділянок на Світязі, які виділялися з цінних земель державної власності. Своїми діями службовці заподіяли тяжкі наслідки інтересам держави.

Зокрема 30 гектарів землі на Світязі скупив в учасників АТО сумнозвісний львівський підприємець Павло Келбасович. За ним зареєстровано право власності на землі сільськогосподарського призначення на території Світязької, Пульмівської та Піщанської сільських та Шацької селищної рад Шацького району, в тому числі 15 земельних ділянок у розмірі по 2 гектари для ведення особистого селянського господарства поблизу озер Світязь, Люцимер та Острів’янське.