Дві з половиною сотки комунальної землі продали з першого кроку аукціону. Ще на дві ділянки просто не знайшлось бажаючих. У Вінниці почався ще один рік “млявих аукціонів”. Причини – криза та відсутність банківського кредитування.

Місто має майно та землю на продаж і на здачу в оренду, але не має покупців на комунальну власність. Аукціон 23 лютого відкрив новий сезон міських аукціонів, але не показав наявності серед зацікавлених вінницьких бізнесменів платоспроможних.

Отже, 23 лютого на торги з продажу права оренди виставилися три земельні ділянки.

Перша – площею 2,5 сотки по вулиці Нагірній. З рекомендованим використанням під торговельний комплекс та терміном оренди десять років.

Друга – по вулиці Складській. Площа – 0,3966 га. Напрямок використання – виробничий. Стартова ціна набуття права оренди на десять років – 104,898 тис. гривень, річна орендна плата – 41,551 тис. гривень.

Третя – по вулиці Кірова, площею 0,0806 га, з терміном оренди – десять років, річною орендною платою в 61 тис. гривень та стартовою ціною набуття права оренди в 78 тис. гривень.

Ще одну земельну ділянку по провулку Учительському зняли з торгів через судові процеси.

Але бажаючі знайшлись лише на одну земельну ділянку – ту, яка коштувала найдешевше. Тож, 23 лютого, при стартовій ціні в 29,7 тисяч гривень 2,5 сотки по вулиці Нагірній продані в оренду за 32,710 тисяч гривень. На першому кроці аукціону в ході торгів ціна зросла лише один раз.

Тепер переможець торгів має сплачувати на рік 8,477 тисяч гривень орендної плати та бере на себе зобов’язання побудувати торговий комплекс, відповідно до рекомендацій, які були прописані в умовах аукціону.

– Мова йде про аптечний кіоск та приміщення для прийому громадян депутатом міськради, – розповідає начальник управління комунального майна міськради Ігор Шутак. – Справа в тому, що під час одного із об’їздів міського голови, мешканці того району звернулись із таким проханням. Ми дійшли згоди з санаторієм, про вилучення частини його території з подальшим виставленням цієї ділянки на аукціон. Так ця ділянка потрапила на торги, тобто вже з самого початку передбачалось, що там мають бути згадані соціальні об’єкти.

Сам результат торгів він особливо не коментує, визнає, що через кризу на щось краще сподіватись не особливо доводиться.

– Ми розуміємо, що через складну економічну ситуацію, як і минулого року, матимемо проблеми з продажем комунального майна, – каже начальник управління. – Але це не означає, що аукціони не будуть проводиться. На найближчий час заплановані торги по продажу права оренди комунального майна. Зараз в роботі, але підходить до завершальної стадії підготовка документації по земельному аукціону. На ньому буде саме продаж землі, а не права її оренди. Мова йде про чотири земельних ділянки, площею близько гектара кожна, в районі вулиці Київської. Їх рекомендовано під комерційно-виробниче призначення.

«20 хвилин»