Незалежний експерт з аграрних питань Володимир Жмуцький вважає, що із введенням ринку землі не слід поспішати.

Про це він заявив у коментарі для Gazeta.ua.

“На тлі того, що держава не звертає увагу на розвиток аграрного сектору, йде форсування земельних відносин. Горе України в тому, що у принципі всі урядовці говорять правильно. Але коли починають щось робити, то краще б нічого не чіпали. Вводити ринок землі потрібно, бо кращого, ніж приватна власність, нічого у світі не придумано. Власник завжди буде ефективнішим господарем на землі. Однак не треба форсувати цього питання до якоїсь дати”, – зазначив фахівець.

На його думку, повноцінний ринок землі можна запускати лише після того, як запрацює механізм кадастру.

“Варто розробити механізм, який би забезпечив повний облік земельних угідь – інвентаризацію, встановлення меж, приналежності кожної ділянки тощо. Також треба захистити права власників на землі сільськогосподарського призначення. Лише коли запрацює механізм земельного кадастру, можна запускати ринок земель в повному обсязі. А урядовці хочуть спочатку запустити аукціони. Порозпродують землю, а як її потім оформляти? Знов буде хаос”, – сказав Жмуцький.

Як повідомлялося, Верховна Рада прийняла в першому читанні за основу законопроект “Про ринок землі”. За відповідний законопроект проголосували 245 карток народних депутатів. Закон передбачає продаж земель сільськогосподарського призначення з 2013 року. Водночас з 1 січня 2012 року припиняє діяти мораторій на продаж таких земель.

LAND-UKRAINE.com