Комітет з питань аграрної політики та земельних відносин рекомендує парламенту прийняти у другому читанні та в цілому законопроект про ринок земель. Про це повідомили в Інформаційному управлінні Верховної Ради України.

Під час засідання Комітету було розглянуто більше 1000 поправок.

Згідно з проектом (реєстр. №9001-д), до суб‘єктів земельного ринку пропонується віднести фізичних осіб-громадян України, територіальні громади та державу.

Планується також встановити, що у приватній власності однієї фізичної особи можуть перебувати земельні ділянки, призначені для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, особистого селянського господарства, фермерського господарства загальною площею не більше, ніж 100 гектарів.

Крім цього, документ містить пропозицію встановити обмеження загальної площі земельних ділянок сільськогосподарського призначення, яка може перебувати в оренді однієї особи, на рівні 10% площі сільськогосподарських угідь на території району, але не більше 100 тис. га на території України.

Законопроект містить також норму, відповідно до якої перехід права власності на земельну ділянку сільськогосподарського призначення не має припиняти права оренди на неї.

Планується також встановити, що інтереси держави на земельному ринку представлятиме Державний земельний банк.

LAND-UKRAINE.com