Генеральна прокуратура України почала перевірку дотримання вимог земельного законодавства щодо забезпечення достовірності даних державного земельного кадастру.

Як повідомили «Київ. Коментарям» в Генпрокуратурі, встановлено, що в порушення вимог земельного законодавства Київським регіональним філіалом ДП «Центр ДЗК при Держкомземі» на підставі рішень Печерського районного суду м. Києва в 2008 році були внесені до автоматизованої системи державного земельного кадастру відомості про належність товариствам «Астра-2000» і «Танжер-Інвест» на праві власності земельних ділянок для індивідуального житлового, гаражного, дачного будівництва і комерційного використання.

Однак документація із землеустрою щодо відведення у власність земельних ділянок у встановленому законодавством порядку не розроблялася, зазначені судові рішення не стосувалися оформлення права власності на землю, державні акти на право власності на земельні ділянки органами земельних ресурсів не реєструвалися і не видавалися.

За протестами ГПУ Державним агентством земельних ресурсів виключено з державного реєстру земель відомості про належність на праві власності цим двом приватним структурам земельних ділянок загальною площею 30 га, розташованих в адміністративних межах Козинської селищної ради Обухівського району Київської області.

LAND-UKRAINE.com