У Верховній Раді України зареєстровано проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законів України (№9054 від 06.09.2018 р.). Ініціатор законопроекту – Народний депутат Курячий Максим Павлович.

В законопроекті пропонується спростити процедуру продажу нерухомого майна шляхом скасування положень, які стосуються проведення оцінки для оподаткування операцій з продажу об’єктів нерухомого майна встановивши, що дохід від продажу об’єкта нерухомості визначається виходячи з ціни, зазначеної у договорі, але не нижче середньоринкової вартості відповідного об’єкта нерухомості.

Відповідно до тексту законопроекту, середньоринкова вартість об’єктів нерухомості визначається щокварталу центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері економічного розвитку, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, і оприлюднюється на офіційному веб-сайті цього органу в режимі вільного доступу до 10 числа місяця, наступного за звітним кварталом.

Як зазначається у пояснювальній записці до законопроекту, таке спрощення сприятиме здешевленню процедури продажу об’єктів нерухомого майна для фізичних осіб, а також підвищенню прозорості визначення бази оподаткування при відчуженні об’єктів нерухомості.

З текстом законопроекту можна ознайомитись за посиланням.