Лідер “Національного Корпусу” Андрій Білецький написав кілька депутатських запитів щодо діяльності Фонду державного майна і його глави Віталія Трубарова.

В інтерв’ю Цензор.НЕТ він пояснив, як політсила планує діяти далі.

“Ми цю історію залишати не будем. На цю хвилину ми діємо в законному юридичному полі, але ми вже зареєстрували пропозицію до Гройсмана – скасувати цю абсолютно незаконну постанову. Він це може робити на рівні прем’єр-міністра. Якщо не почують так – повірте, ми вже давно навчилися достукуватися до найвищих кабінетів і переконувати в тому, щоб нас українців все ж таки почули і зробили те, що ми вимагаємо”, – підкреслив політик.

За даними Білецького, Трубаров створив три підставні фірми, які за кожну транзакцію з операцій оцінки майна й інших послуг беруть 510 гривень. Причому для отримання більшості документів доводиться оплачувати двічі. Ця корупційна схема створена наказом Фонду держмайна.

“Це класична “розводка” будь-яких шахраїв. Людина не щодня з цим зустрічається, і це велика сума грошей, але не фантастична, – тому в більшості людей це не викликає протидії. Але це просто як на рівному місці залізти в кишеню до кожної людини! І найкумедніше те, що це пояснили скрутним станом держави! Ну, ок. Але ж там взагалі жодної копійки в бюджет не йде. Ці контори тільки сплатять податки – і все. Це корупційна схема на сотні мільйонів гривень”, – уточнив лідер “Нацкорпусу”.

Він зазначив, що якщо після знайомства з ситуацією Кабміну схема продовжить своє існування, “ми будемо проводити політичну кампанію, яка змусить їх цю історію прибрати”.

“Я вам скажу річ, яка не популярна, але аксіоматична. Держава справді має монополію на насильство. Вона цю монополію пояснює принципом справедливості. І справді, якщо держава більш-менш справедлива, як Швейцарія або США, то вона має право на насильство і ніхто його не може жодним чином порушувати. Це факт. Але якщо держава виходить із зовсім інших принципів – люди мають стовідсоткове право брати справедливість у свої руки”, – повідомив Білецький.

Як приклад він навів останнє блокування Верховної Ради: “Ми показали ролик, де президент говорить: ми надамо громадянство всім, хто воював за Україну впродовж року. Це він говорив у 2015-му, а зараз вже – 2018-й”.

У той самий час, за словами лідера “Нацкорпусу”, люди, які ведуть і контролюють цю корупційну схему, на контакт не виходили.

“Єдиний посил з того боку – вони оголосили про закриття готелю “Козацький”. Не того, що на Майдані, а того, звідки перші добровольці батальйону “Азов” вирушали на фронт. Там зараз такий волонтерський хаб, літературний клуб, бібліотека, спортивні гуртки. Вони прислали туди комісію Держмайна, щоб перевірити його діяльність. Тобто вони теж пробують лякати. Але я думаю, що вони цим викликають виключно на свої корупційні голови біду, а ніяк не заважають роботі волонтерів, які там зараз перебувають”, – підкреслив політик.

Як повідомлялося, 25 жовтня позафракційний народний депутат, лідер “Національного корпусу” Андрій Білецький заявив, що Фонд держмайна України у відповідь на його інформацію про махінації з доступом до держреєстру для оцінки нерухомого майна, направив позапланову перевірку діяльності хаба “Козацький дім”.

Читайте повне інтерв’ю: Андрій Білецький: “Дедлайн для висунення єдиного кандидата від націоналістів – грудень 2018-го”