Минулого тижня у нашій області започатковано новий проект, який має скорочену назву – “Земля і право”. Його засновниками стали комітет виборців України, Творчий центр Каунтерпарт та Інститут громадянського суспільства .

Проект направлений на сільські регіони України і стосуватиметься поліпшення доступу сільського населення до юридичних механізмів захисту своїх прав, зокрема через доступ до правосуддя; захист прав сільського населення у процесах розпаювання майна, землі, а також у їх стосунках з місцевою та центральною владою при відстоюванні своїх прав.

В рамках проекту плануються:

  • публічні навчання механізмам правового захисту для активістів сільських громад, представників місцевих громадських організацій через мережу підготовлених для цього тренерів;
  • безкоштовні консультації та підготовка для громадян необхідних судових документів;
  • відкриття області базового офісу для надання практичних консультацій та підготовки необхідних правових документів;
  • видання збірника типових справ, що виникають в регіонах та на основі досвіду проекту.

Виконавці проекту запрошують до участі в проекті актив територіальних громад, депутатів місцевих рад, неурядові недержавні громадські організації (НУО), органи самоорганізації населення.

Довідка “ВСІМ”

Найбільша кількість державних актів на право приватної власності на землю видано Теофіпольським районним відділом земельних ресурсів – 73% від кількості сертифікатів на право на земельну частку (пай). Найменші показники у Шепетівському районі – 5%.

По інших районах ситуація наступна:

Старокостянтинівський – 20%;

Славутський – 23%;

Ізяславський – 25%;

Волочиський – 28%;

Полонський – 18%;

Віньковецький – 7,5%.

Проект для журналістів презентував Анатолій Ткачук – голова Інституту громадянського суспільства.