Держава повинна викупити в селян землі сільськогосподарського призначення. Для цього потрібно створити державний земельний банк.

Так вважає депутат Рівненської обласної ради Микола Зінчук. Він понад 40 років очолював державне науково-дослідне господарство “Тучинське” Гощанського району на Рівненщині, пише Газета.ua.

“Усі землі сільськогосподарського призначення мають бути у власності держави. Після Другої світової війни в США в державній власності було лише 3% сільгоспземель, а тепер 73%. Там держава купує землю у фермерів, які збанкрутіли й не можуть належно господарювати. У Німеччині, де були колгоспи, то земля так і залишилася в державній власності. Там понад 70% угідь у власності держави”, – зазначив він.

На думку Зінчука, в законопроект “Про ринки земель”, який у грудні минулого року парламент розглянув у першому читанні, потрібно внести зміни. Законодавство не повинно обмежувати розмір оренди площ земель, вважає він.

“Потрібно створити державний земельний банк, який викупить паї у селян і надаватиме потім їх в оренду. Без нього справжній ринок землі не відбудеться. Саме він має відігравати першу скрипку. Не повинно бути жодних обмежень щодо граничної площі оренди земель сільськогосподарського призначення в одні руки. Інша справа – право власності. У приватній власності однієї особи має бути не більше 50 га”, – додав Зінчук.

LAND-UKRAINE.com