Найбільше грошей з продажу земель несільськогосподарського призначення – 20 мільйонів гривень – з початку нинішнього року отримали Чернівці. Про це повідомив на прес-конференції начальник Головного управління земельних ресурсів Григорій Ямнюк.

Це – левова частка загальнообласного виторгу, який склав 24 мільйони гривень, і одна восьма річних надходжень до міського бюджету, запланованих в обсязі 150 мільйонів гривень. Отож, констатував керівник земельного відомства краю, місту гріх нарікати на долю, адже буквально на рівному місці маємо таке потужне фінансове джерело. Під час торгів на земельних аукціонах у Чернівцях стартову вартість земельних ділянок перекривали коли на 125, а коли й на всі 285%. Цього року на аукціоні найвища ціна 1 квадратного метра земельної ділянки у Чернівцях склала 1127 гривень, найнижча – 85,06 гривень.

Цілком імовірно, що наступним земельним траншем буде виторг за землю в районі аеропорту. Принаймні людей, які десятки років тут тримають городи, вже попередили: мовляв, готуйтеся… «на фіг із пляжу».